ЄС поскаржився на Росію у СОТ через багатомільярдні контракти

Фото з відкритих джерел

Причиною називають політику імпортозаміщення в РФ

Європейський Союз звернувся зі скаргою до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Росії на 290 млрд євро у зв'язку з веденням останньою політики імпортозаміщення. Про це повідомила пресслужба СОТ.

ЄС запросив комісію для вивчення заходів Росії, що впливають на доступ блоку до комерційних закупівель державних структур.

У Євросоюзі зазначили, що протягом кількох років Росія розробляла заходи, які серйозно ставлять компанії ЄС в невигідне становище при продажу товарів і послуг російським державним підприємствам та іншим організаціям. ЄС закликав Росію скасувати заходи або привести їх у відповідність з правилами СОТ.

Відомо, що члени СОТ розглянули запит про створення комісії зі спорів, проте російська сторона не підтримала це прохання. "Росія заявила, що впевнена, що її заходи відповідають її зобов'язанням в СОТ, і що вона готова і бажає продовжити консультації з Брюсселем з цього питання", - йдеться в повідомленні.

20 грудня ЄС направив другий запит про створення комісії. У результаті орган СОТ з вирішення спорів (DSB) погодився створити комісію.

Новини за темою: В ЄС пообіцяли посилити антиросійські санкції у разі загрози Україні з боку РФ

Нагадаємо, нещодаво США звинуватили Росію в порушенні правил СОТ. В Офісі торгового представника США заявили, що Москва і надалі відступає від зобов'язань, узятих під час вступу до СОТ.