ЄС визначив 10 ключових принципів у взаємодії з Росією, – Боррель

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель

Фото з відкритих джерел

Зокрема перший з них відкидає спробу РФ створити сфери впливу у Європі

Міністри закордонних справ країн Європейського союзу визначили 10 ключових принципів у взаємодії з Російською Федерацією. Про це повідомив Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

"Ми визначили певне число ключових елементів, які є основою рішучої об'єднаної позиції Європейського Союзу", – зазначив він.

За його словами, першим пунктом є те, що ЄС відкидає спробу Росії створити сфери впливу у Європі. По-друге, в ЄС підтвердили головні принципи, які підтримують європейську безпеку. Вони визначені у Гельсінському заключному акті, Паризькій хартії, і всі країни домовились їх підтримувати.

Новини за темою: У Сенат США внесли ще один законопроєкт про санкції проти Путіна та Росії

"По-третє, ми знову підтвердили нашу солідарність з Україною і країнами Східної Європи, які є нашими партнерами і яким погрожує Росія, і підтримуємо наявні механізми для мирного урегулювання конфліктів ", – наголосив Боррель.

При цьому четвертим пунктом він назвав заклик до Росії перейти до деескалації, а п'ятим, одночасно, ЄС закликає до переговорів і діалогу.

"Ми знову повторюємо нашу налаштованість відреагувати на атаки проти України. Будь-яка подальша воєнна агресія проти України матиме величезні наслідки і серйозну ціну у відповідь. Це передбачає обмежувальні заходи, які будуть схвалені у координації з міжнародними партнерами", – пояснив дипломат ЄС.

Зокрема шостим пунктом є координація зусиль із США і НАТО.

Новини за темою: США звинуватили Росію у підготовці до наступу на Україну: У Кремлі спростовують це

"По-сьоме, ми погодились посилити координацію з США і НАТО, та посилити співпрацю ЄС в межах ОБСЄ", – сказав Боррель.

Восьмим пунктом країни-члени висловили готовність брати участь у зміцненні механізму забезпечення прозорості і передбачуваності будь-якої воєнної діяльності, а також у створенні заходів зі зміцнення довіри.

"По-дев'яте, ми також підтримуємо перезапуск роботи із роззброєння і контролю над озброєннями. І по-десяте, ми продовжимо підготовчу роботу над додатковими санкціями у тісній співпраці з країнами-однодумцями", – додав Високий представник Євросоюзу.

Новини за темою: США пригрозили Росії "гучними розбірками" в ООН в разі нападу на Україну, – FP

Нагадаємо, що раніше Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель запропонував міністрам закордонних справ ЄС розробити власні "гарантії безпеки".

Після чого він надіслав листа міністрам закордонних справ Євросоюзу, наполягаючи на тому, що головною метою має бути забезпечення участі ЄС у переговорному процесі з Росією.