Новини » Світ Читать эту новость на русском

Європейські країни і Канада звинуватили Росію в допомозі "вагнерівцям" в Малі

ПВК Вагнера Фото з відкритих джерел

Російські найманці будуть навчати малійських військових і забезпечувати захист високопоставлених чиновників

Франція, 13 європейських країн і Канада засудили розгортання бійців російської ПВК "Вагнер" в Малі. Про це йдеться в заяві про розгортання групи "Вагнера" в Малі, повідомляє FT.

"Ми глибоко шкодуємо про вибір перехідної влади Малі використовувати і без того мізерні державні кошти для оплати іноземних найманців замість підтримки збройних сил Малі і державних служб на благо народу Малі", - йдеться в повідомленні.

Раніше стало відомо, що між російським приватним військовим підрядником, компанією Wagner Group, і керівною хунтою Малі укладено угоду, згідно з якою найманці будуть навчати малійських військових і забезпечувати захист високопоставлених чиновників.

"Ми знаємо про причетність уряду Російської Федерації до надання матеріальної підтримки для розгортання угруповання "Вагнера" в Малі і закликаємо Росію повернутися до відповідальної і конструктивної поведінки в регіоні", - стверджують представники країн, що підписали заяву.

Новини за темою: Кабмін продовжив дію санкцій щодо Малі та Ємену

Раніше повідомлялося, що очевидці говорять про заворушення та переміщення важкої техніки вулицями столиці Малі. Про передумови перевороту в країні, котрий напряму пов'язаний з минулорічним путчем та зміною влади, читайте в нашому матеріалі.