Європейський регулятор закликає продумати стратегію захисту від COVID-19, щоб уникнути постійних бустерних доз

Фото з відкритих джерел

За словами керівника відділу з вакцинації та боротьби з інфекціями EMA, через часте використання бустерних щеплень можуть виникнути проблеми з імунною відповіддю

У Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA) вважають, що довгострокова стратегія боротьби проти COVID-19 не має ґрунтуватися на постійних і частих бустерних щепленнях. Про це заявив під час пресконференції керівник відділу з вакцинації та боротьби з інфекціями EMA Марко Кавалері, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У нас поки що немає достатнього обсягу даних у тому, що стосується четвертої дози. Ми розраховуємо отримати ці дані до того, як даватимемо будь-які рекомендації", – сказав Кавалері, відповідаючи на запитання журналіста про бустерні дози вакцини проти COVID-19.

"Ми не можемо на постійній основі давати бустерні вакцини кожні 3-4 місяці", – наголосив він.

Він зазначив, що бустерні дози мають бути частиною більш масштабної, довготривалої стратегії з вакцинації. Кавалері попередив, що за частого застосування бустерних щеплень "ми можемо опинитися в ситуації, коли виникнуть проблеми з імунною відповіддю".

"Нам важливо не перевантажувати імунну систему щепленням", – сказав Кавалері.

Крім того, він припустив, що можлива "втома населення через необхідність частих бустерних уколів".

У зв'язку з цим Кавалері зазначив, що потрібно буде розробити стратегію щодо імунізації вже після нинішньої хвилі бустерних уколів.

При цьому він зазначив, що якщо йдеться про особливо вразливі верстви населення, то для них потрібна окрема стратегія щодо імунізації.

Новини за темою: В Україні відкрили онлайн-запис на бустерне COVID-щеплення

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я закликає не допустити несправедливого перерозподілу COVID-вакцин у світі. Як зазначив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, бустерна вакцинація загрожує нестачею препаратів у бідних країнах.

Як раніше повідомляло Міністерство охорони здоров’я України, бустерна доза вакцини проти COVID-19 для українців стане доступна для всіх охочих із 8 січня.