Євросоюз ще на пів року продовжив економічні санкції проти Росії

Санкції на Росію

Обмеження діятимуть щонайменше до 31 липня 2022 року

Європейський Союз ще на пів року продовжив економічні санкції проти Росії за агресію проти України. Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.

Тепер обмеження діятимуть щонайменше до 31 липня 2022 року. На шість місяців продовжено санкції, які стосуються окремих секторів економіки Росії. Рішення ухвалено за результатами оцінки виконання Мінських угод щодо врегулювання на Донбасі.

Економічні санкції проти Росії запровадили 31 липня 2014 року у відповідь на агресію проти України. Вони обмежують доступ російських банків і компаній до первинних та вторинних ринків капіталу ЄС, забороняють фінансову допомогу та посередництво для фінансових установ із Росії.

Також обмеження забороняють прямий чи непрямий імпорт, експорт чи передачу військової продукції, встановлюють заборону на постачання товарів подвійного призначення. А також обмежують доступ Росії до технологій, які можна використовувати в енергетичному секторі.

Крім того, ЄС вжив інших заходів у відповідь на захоплення Криму та навмисну ​​дестабілізацію України. Йдеться про заборону на в'їзд до країн ЄС, заморожування активів та обмеження економічних відносин із Кримом та Севастополем.

Новини за темою: Сполучені Штати можуть ввести нові санкції проти "Північного потоку-2", - ЗМІ

Нагадаємо, нещодавно Сенат США оприлюднив законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії, які можуть торкнутися, зокрема, президента РФ Володимира Путіна і його найближчого оточення. Обмеження введуть у разі нового вторгнення російських військ в Україну.