Новини » Світ Читать эту новость на русском

Євросоюз вперше за 20 років повністю оновить дизайн євро

Фото з відкритих джерел

Планується, щоб громадяни ЄС ідентифікували банкноти із собою

Європейський Союз до 2024 року змінить дизайн банкнот євро. Про це повідомив Euronews.

"Через 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх привабливішими для європейців будь-якого віку та походження", — зазначила президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард.

При цьому банкноти планують зробити такими, щоб європейські громадяни ідентифікували їх з собою і з гордістю користувались.

Наразі вони засновані на темі "віку та стилю": на них представлені вікна, дверні отвори та мости. Франкфуртський банк створить фокус-групи, щоб зібрати думки людей з усієї єврозони щодо можливих тем для майбутніх банкнот.

Згодом консультативна група у складі одного експерта від кожної країни ЄС представить короткий список нових тем. Потім банк звернеться до громадськості з проханням висловити свою думку щодо тем, включених до остаточного списку. Перед тим як знову проконсультуватися з громадськістю, проведуть конкурс на найкращий дизайн.

Так, це буде перший повний редизайн банкнот євро за два десятиліття, раніше тільки оновлювали дизайн (покращували безпеку). Євро ввели у безготівковий обіг 1 січня 1999 року, а 1 січня 2002 року ввели у готівку банкноти та монети. Євро замінив у співвідношенні 1:1 європейську валютну одиницю (Екю), яка використовувалася у європейській валютній системі з 1979 по 1998 рік.

Новини за темою: Гривня стала однією з найприбутковіших валют світу, - Bloomberg

Як повідомлялося раніше, в Україні протягом тижня, 6-12 грудня, очікується зростання курсу долара до гривні.

Зокрема, через тиждень долар на міжбанку може торгуватися близько 27,5 грн, а готівкова валюта в банках перебуватиме на рівні близько 27,4/27,6 грн.