Новини » Світ Читать эту новость на русском

Зараз про перезавантаження у відносинах із Росією немає мови, – МЗС Польщі

Заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі Марцін Пшидач

Фото з відкритих джерел

Це обумовлено агресивною російською політикою

Перезавантаження у відносинах з Росією через ведення нею агресивної політики є неможливим. Про це в ефірі "Польського радіо" повідомив заступник глави МЗС Польщі Марцін Пшидач.

"Зараз про перезавантаження (з Росією, – ред.) немає мови… Є простір для розмови з Росією, але не за такою формулою, що Росія здійснює ескалацію, перекидає війська і з пістолетом намагається розмовляти із Заходом", - зазначив він.

При цьому, заступник глави МЗС Польщі наголосив, що з Росією треба вести переговори щодо багатьох питань.

"Наприклад, я виступаю за активні переговори на тему Донбасу: те, що там відбувається, як там страждають люди, як політично розв’язати цю проблему. В цьому повинна також бути зацікавлена Західна Європа, Україна і, сподіваюся, також і Росія. Якщо Росія хоче розмовляти, то Донбас є хорошою темою", - заявив він.

Також, за його словами, Росія не повинна мати права голосу в справі розширення НАТО. Вимоги Росії до НАТО Пшидач назвав відомим "радянським методом", коли високо піднімаючи планку, очікується на реалізацію половини, або принаймні частини своїх вимог.

Новини за темою: Нарощування військ РФ на кордоні України: З'явилася нова карта

Водночас деякі російські очікування, наприклад, щодо розширення НАТО на схід, вже всі відкинуто, підкреслив дипломат Польщі.

"10-та стаття Договору про НАТО говорить про можливість розширення Альянсу, і Росія тут не повинна мати права голосу", - констатував він.

За словами Пшидача, Росія своїми заявами переводить стрілки: сама, здійснюючи агресивні дії, намагається втлумачити НАТО, що це країни-союзники зближуються до кордонів чи намагаються здійснювати ескалацію.

"Якщо Росія хоче розмовляти, то можемо говорити з нею про Крим, Донбас, Грузію..." - додав заступник глави МЗС РП.

Новини за темою: Канада розглядає можливості надання Україні зброї через загрозу вторгнення РФ

Нагадаємо, що сьогодні у швейцарській Женеві розпочалися переговори представників США та РФ про так звані гарантії безпеки.

Зокрема на них представники США вислухають занепокоєння Росії і висловлять свої.